sobota 13. dubna 2013

Films N1

V poslední době jsem viděla snad několik desítek filmů, což je na mě poměrně úspěch. Rozhodla jsem se vám je představit. Mnohem více mě začaly bavit dokumentární filmy. Ty totiž mají také něco do sebe.

DE ROUILLE ET D'OS


Francouzské filmy mi připadají fajn, nejen proto, že během něj pochytím třeba jedno nebo dvě slovíčka. Tenhle byl skvělý. Úžasné výkony obou hlavních herců, úžasný děj, představa, že všichni se v té situaci můžeme ocitnout taky. Láska, která víme, že tam je, ale skrývá se až do poslední chvilky. Určitě film doporučuji!

HLEDÁ SE PREZIDENT


Hledá se prezident chvílemi v promítacím sále díky neustálému smíchu připomínal spíše komedii. Najednu stranu jsem se o kandidátech nedozvěděli prakticky nic nového, chovají se stejně v zákulisí, jako na veřejnosti. Podle mě mnohem zajímavější je vidět práci, kterou odvádí štáby kandidátů. Nedoporučuji lidem se slabší povahou, po promítání jsem potkala několik lidí, kteří všem okolo nadšeně sdělovali, že jim to zase zvedlo tlak.

VĚRA 68


Film i všechny okolnosti už jsem představovala zde. Nic víc k tomu snad není potřeba vědět. Film spojuje gymnastiku a politiku a Věru Čáslavskou, teda tři věci, které mě zajímají. Skvělé.

INSIDE I'M DANCING


Smutná komedie. Tak bych nazvala tento film, u kterého, jako u De rouille et d'os, není nouze o smutné a dokonale vtipné okamžiky. Jak často vám realitní makléř nabízí dům, do kterého vedou tři schody? A jak často se nad tím pozastavíte?

6 komentářů:

 1. zaujímavé veci podľa popisku, len škoda, že teraz na to nemám čas :/ ale toto si uložím a vbudúnosti sa inšpirujem :)

  OdpovědětVymazat
 2. Všechny filmy vypadjí vážně zajímavě. Až budu mít víc času, tak na nějaký určitě mrknu. :)

  OdpovědětVymazat
 3. from the pics these look like interesting films!

  http://spinning-threads.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 4. Viděla jsem první film, tedy De rouille et d'os, a moc se mi líbil.

  OdpovědětVymazat
 5. mě taky ted začali bavit dokumenty..i když někdy co se v nich dozvídám mě dost děsí..ale to je asi účel. Tvé tipy vypadají zajímavě nějaký zkusím :)

  OdpovědětVymazat
 6. You have a wonderful blog and style, do you want to follow each other on BLOGLOVIN? if you decided to follow me, please let me know so I can follow you back. Thank you xoxo here's my blog: www.love-joice.com

  OdpovědětVymazat